צור קשר

צור קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.


נייד 052-2694862
פקס 04-6376369


מען למכתבים- אופטימיסט ציוד ימי בע”מ
ת.ד. 9122 כרכור 3714001
optimist@optimist.co.il


בכביש החוף (כביש מס’ 2) לרדת במחלף קיסריה ולפנות לכיוון הים. בצומת T הראשונה (עם הפסל של עוגן פל-ים) לפנות שמאלה ומיד ימינה ולהמשיך עם הכביש עד שיש פניה ימינה לאופטימיסט (ממוקמים 50 מטר לפני השער הדרומי של קיבוץ שדות ים).


יש לתאם הגעה בטלפון

שאלות נפוצות

איך מתחילים?

למי שטרם חתר אנו מציעים אפשרות לקחת שיעור נסיון. למי שיותר בטוח בכוון יכול לקחת קורס חתירה בקיאק פנימי או בסרפסקי בן מספר מפגשים אשר יקנה לכם יסודות לחתירה נכונה ובטוחה במסגרת המועדון או כחותרים עצמאיים. למי שמתעניים בקיאק ישיבה עליונה למטרות פנאי או דייג אנו נשמח לתת ייעוץ מקצועי במקום ואף לאפשר חתירת נסיון לפני רכישה בתיאום מראש.
חשוב לציין שצוות אופטימיסט מונה חותריםמדריכים מנוסים עם רזומה של אלפי קילומטרים של חתירה ברחבי העולם והיכולת לתת הכוונה מקצועית שתסייע לכם להגיע ליעד בדרך המהנה, הבטוחה והמהירה. צלצלו 04-6364310 או 052-2694862 וצאו לדרך.

מה ההבדל בין קיאק ישיבה עליונה לקיאק ימי?

קיאק ישיבה עליונה הוא רחב מאוד ויציב מאוד וניתן לחתור עליו באופן אינטואיטיבי למטרות דייג או פנאי ללא הכשרה מיוחדת. קיאק ימי צר יותר והישיבה בו פנימית. הוא פחות יציב מקיאק ישיבה עליונה אבל יש לו “עבירות” ימית טובה יותר, מהיר יותר, והיכולת לאחסן ציוד רב בתאים יבשים. החותר לובש חצאית ניאופרין אשר אוטמת את פתח הכניסה (קוקפיט) ומאפשרת חתירה בגלים ובים סוער. החתירה בקיאק ימי דורשת מיומנות טכנית של טכניקות חתירה, יציבה, חילוץ, היגוי ,תמיכות, וכו’ הנרכשת בקורס בסיסי בן 4 מפגשים.
בקיצור מי שרק רוצה חתור בשביל הכיף ולהשאיר את הכל פשוט ירגיש נוח בקיאק ישיבה עליונה ומי שמתעניין ספיציפית בספורט החתירה ומעוניין לצאת גם בתנאי ים מאתגרים ולחתור מרחקים ארוכים ימצא עולם ומלואו בקיאקים הימיים.

מה ההבדל בין סרפסקי לקיאק ימי?

סרפסקי הוא למעשה “קיאק ישיבה עליונה” צר מאוד וארוך ולכן גם מהיר. הסרפסקי נועד לחתירות יום קצרות יחסית וספורטיביות עם דגש מובהק על טכניקה מדוייקת ונכונה ושימוש מקסימלי בגלים למטרות גלישה תוך כדי החתירה. מפאת מבנהו הסרפסקי אינו כלי יציב יחסית ושווי משקל טוב או יציבות הם תנאי הכרחי לרכישת הטכניקה ולהתקדמות בספורט זה. אך כשם שכושר גופני נרכש עם הנסיון כך גם היציבות הינה מיומנות נלמדת.
הסרפסקי שוקל רק 17 ק”ג (לעומת 25 ק”ג בקיאק ימי) בדגמים הבסיסיים ועד 10.5 בדגמים המתקדמים הבנויים מקרבון מלא. לסרפסקי כמעט ואין יכולת נשיאת ציוד… הוא בנוי למהירות נטו וביצועים בגלי עומק שאינם בהכרח נשברים. לסרפסקי יש הגה בעוד שהרבה מהקיאקים הימיים הם ללא הגה ומנוהגים עם תנועות הגוף. החתירה בסרפסקי היא אינטנסיבית מבחינה גופנית ומתאימה למי שאוהב אתגרים בים ומחפש למקסם את מרכיב הכושר הגופני בכל חתירה. החתירה בסרפסקי נעשית עם משוט מיוחד הנקרא ווינג. לשאלות נוספות צלצלו 054-7799246.

מהו הציוד הבסיסי הנדרש?

מאוד תלוי באיזה סוג של קיאק חותרים. ככלל מעבר ולסירה נדרש במינימום משוט וחגורת הצלה. לחותרים בקיאק ימי יש להצטייד גם בחצאית מי שחותר בגלים יזדקק גם לקסדה. כל הציוד הנלווה ניתן לחותרים שחותרים במסגרת מועדון החתירה של אופטימיסט. מי שמעוניין להשתדרג לציוד פרטי יימצא מגוון ציוד מקצועי בחנות. כובע עם הגנה על העורף חיוני בימי הקיץ ויש המעדיפים לחתור עם כפפות בקיץ ובחורף. נעלי חתירה אף הן עשויות להיות שימושיות מאוד ומי שמתכנן לחתור עם סמארטפון יימצא גם תיקים יבשים במחיר שווה לכל נפש. למי שמתכנן לחתור בים מאתגר חשוב להצטייד בליש משוט אחד ולעיתים גם בליש גוף (בסרפסקי) כאשר הרוח חזקה מאוד.

כיצד בוחרים משוט?

הדרך הטובה ביותר לבחור משוט היא להגדיר את סגנון החתירה (ים, נהר, גלים, סרפסקי וכיו”ב) , להתחשב במבנה ונסיון החותר, רוחב הסירה, דרישות מהמשוט…(רק חתירה קדימה או גם גלגולים וגלים?) סגנון חתירה גבוה או נמוך, תקציב ולאחר שצמצמתם את הבחירות לחתור ולנסות את המשוט לפני שקונים. המשוט הוא אביזר קריטי לחותרים כמו נשק לחיילים. בחירה נכונה של משוט תאפשר לכם להפיק הנאה מקסימלית מהחתירה ולהגיע לביצועים אופטימלים לכן במידת האפשר מומלץ להשקיע במשוט איכותי חזק וקל שמתאים לייעוד שהגדרתם לו – יש לנו עשרות סוגי משוטים בחנות לכל תקציב – תרימו טלפון, תקפצו להתרשם ונשמח לייעץ.

מה זה אסקימו רול?

הכוונה לגלגול המאפשר לחותר שהתהפך עם הקיאק שלו (והראש נמצא מתחת למים) לחזור למצב הרגיל מבלי לפלוט מהקיאק ולשחות. מבין התרגולות השונות לחותר הקיאק הימי המתחיל האסקימו מסמל אבן דרך נחשקת ויוקרתית. מי שיודע להתגלגל לא חושש להתהפך ומי שלא חושש להתהפך מן הסתם יוכל לאתגר את עצמו בים יותר גבוה ולהרגיש הרבה יותר נינוח בקיאק בים הפתוח באופן כללי. יש כאלה שלומדים להתגלגל בשעה ויש כאלה בשנה. גם למי שמצליח להתגלגל בתנאי מעבדה יכולה לעבור שנה של תרגול עד שרוכשים את הקומבט רול – כלומר היכולת להתגלגל בכל מצב מבלי לפלוט גם בגלים ולהיות עם גלגול שניתן לסמוך עליו בכל מצב. למרות שהתנועה עצמה מלווה בתנועת משוט עיקר העבודה היא עם הגוף. לא נדרש כוח רק טכניקה ולעיתים דווקא החזקים לומדים לאט יותר כי הם רגילים להסתמך תחילה על הכוח שלהם. ישנם עשרות סוגי גלגולים אבל בדרך כלל מספיק רק אחד שיהיה bombproof ויעבוד לשני הצדדים ובכל מצב.

מה לגבי אחסנת הקיאק?

קיאקים ישיבה עליונה ניתן לאחסן בבית בהתאם למידות הקיאק ושטח האחסון העומד לרשותכם. אנו מציעים גגונים ומגוון עגלות לנשיאה נוחה של הקיאק מהחניה לקו המים. קיאקים ימיים וסרפסקי שאורכם נע בין 5 ל 6.5 במטר נוח לאחסן קרוב למים. מן הסתם סירות אלו גם עשויות פיברגלס ו/או קרבון ולכן יותר רגישות לעומסים בזמן הקשירה/העברה מאשר סירות פלסטיק.
אופטימיסט מציעה אחסנה אך ורק לסירות אשר נקנו ישירות מידי אופטימיסט (חדשות או יד שנייה). האחסנה כרוכה בתשלום שנתי וכוללת פס כניסה שנתי למתחם (פטור מתשלום חנייה) ושימוש במלתחות המועדון (שירותים, מקלחות חמות וכיו”ב). לפרטים נוספים יש לדבר עם אהוד.