צוות המועדון

אהוד דרור

ב-1989 אהוד דרור יחד עם אביגיל הקימו את מועדון אופטימיסט בתחילה כחנות יבוא לקיאקים,קטמרנים ואופטימיסטים- ומכאן בא שם המועדון (חוץ מזה הם אופטימיים).באותם ימים אהוד היה לוקח את יוסל'ה, בנו עם קיאקי נהר צפונה ללמד את עצמם להתגלגל, לחתור בנהר ולהתמקצע במיומנויות הספורט.בהמשך אהוד המיר את קיאק הנהרות בקיאק ימי ומכאן הדרך לפתיחת מועדון החברים החותרים הייתה קצרה.בהתחלה הוא קנה 20 קיאקי ים והתחיל ללמד אחרים לחתור תוך התמכרות לים, לאוויר המלוח, לספורט, לקיאק ולחברה.אהוד הוא ימאי ותיק שאחרי שירותו הצבאי יצא עם 3 חברים להפלגה הרפתקנית ביאכטה קטנה לחצות את הים התיכון ואת האוקיאנוס האטלנטי עד לברזיל.כיום בנוסף למועדון אהוד סקיפר על גוררת אוניות בתחנת הכוח חדרה , ומשם תמיד לפחות עם עין אחת משקיף על החותרים ומוודא שכולם נהנים אך גם בטוחים.

אביגיל דרור

עם, על יד ומאחורי אהוד בארגון וניהול המועדון והחנות. קצת במכירות, קצת בניירות, קצת בחתירות. בכל הצעה, שאלה, בעיה – אל תהססו לפנות – נמצאת כאן בשמחה בשבילכם. הספיקה לטייל עם המועדון ביוון, קפריסין, קרואטיה, אירלנד, אלסקה וגרינלנד ועוד היד (עם המשוט) נטויה.

יוסלה דרור

מגיל צעיר בילה יוסל'ה ימים שלמים ושעות רבות על הים החל בשייט סירות אופטימיסט וגלישת גלים וכשהגיע המכולה הראשונה עם הקיאקים למועדון אופטימיסט ניצל כל הזדמנות להתמקצע בתחום חדש זה.ב2002 כשהתרחב העסק למועדון חותרים התחיל יוסל'ה ללמד ולהדריך חותרים חדשים.באותה שנה גם למד להדריך רפטינג על הנהר הקופרולו שבטורקיה וחזר להדריך עלנהר הירדן.ב-2003 כשיוסל'ה טייל במזרח הוא הצטרף לחברת רפטינג בנפאל ועבד על קיאק בליווי סירות הרפטינג.ב-2004 יצא יוסל'ה למקסיקו עם קיאק לחתור בנהרות ולקפוץ מפלים גבוהים עם הקיאק. הוא חזר לארץ כדי להמשיך להדריך בארץ ובטיולי קיאקים לחו"ל.ב-2007 יצא למסע קיאקים בנהרות סלובניהב-2008 למסע בקיאק ימי של 2500 ק"מ לאורך חופי פטגוניה שבצ'ילה.

הדס פלדמן

הדס ילידת 71 טיילת וחותרת קיאקים.אחרי שנים של טיולי יבשה בדרום אמריקה, אפריקה, המזרח הרחוק וארה"ב מצאה את השילוב המנצח של טיול עם קיאק ימי. היא התחילה את קריירת החתירה שלה כמדריכת רפטינג בירדן ההררי ועם הזמן פנתה אל הים והקיאק הימי, ללמד, להדריך ולהוביל טיולי קיאקים בארץ ובעולם. היא הדריכה עשרות טיולי קיאקים באיים היוונים,ובאלסקה. מסעות קיאקים בהם השתתפה :2002 - מסע קיאקים סולו של 300 ק"מ לאורך חופי טורקיה. 2003- מסע קיאקים של 600 ק"מ לאורך חופיקמצ'טקה שבמזרח רוסיה. 2004 –מסע קיאקים של 6500 ק"מ סביב ארבעת איי יפן הגדולים. 2005-מסע קיאקים של 800 ק"מ לאורך חופי ומפרצי אלסקה. 2005-מסע קיאקים של 650 ק"מ סביב האי האנטרקטי דרום ג'ורג'יה. 2007- מסע קיאקים של 2200 ק"מ סביב האי הקנדי ניופאונדלנד.

סטיב גורדון

סטיב מאמין שההפלגה שלו מאנגליה לדרום אפריקה בגיל שש שתלה בו את אהבתו לים.הוא התחיל לחתור בקיאקים בשנת 2002 בתחילה על קיאק ישיבה עליונה לבדו ובהמשך הצטרף למועדון אופטימיסט לחתירה בקיאק ימי עם ישיבה פנימית.הוא התחיל כמתלמד והפך במשך השנים למדריך קיאקים.כחיבור בין אהבתו לחתירה ובין תחביבו כנגר הוא התחיל לבנות קיאקים מרצועות עץ ומשוטי קיאקים גרינלנדים מעץ.עד היום הספיק לבנות 6 קיאקים מדגמים שונים, משוטי עץ לעצמו ולחברים ובימים אלו מעביר סדנאות לגילוף משוטי עץ מסורתיים.סטיב חתר חוץ מאשר לאורך חופי הארץ גם בטורקיה, קפריסין ויון, אלסקה, אירלנד וגרינלנד. תנאי הים האהובים עליו ביותר הם הגלים והים הסוער.בנוסף לכל זה סטיב כותב בלוג על חוויות הקיאקים ולשם כך תמיד ימצא עם מצלמה בכל חתירה.כשהוא לא על הקיאק או בונה קיאק, אפשר למצוא אותו בקליניקת השיניים שלו.

יפתח דרור

גדל כילד ים. הפליג במפרשיות האופטימיסט הראשונות כשאופטימיסט הביאו ארצה את בשורת הדגם. גולש גלים וחותר. לאחר השחרור מהצבא נכנס חזק לתחום הקיאקים להנאתו. עשה "שנת בית" והתחיל להדריך במועדון. לאחר סיום לימודיו בצפון, חזר להדרכה. החותרים המצטרפים למועדון עוברים את טבילת המים הראשונית וההדרכה הבסיסית עם יפתח.

צביקי אשל

צביקי התחיל לחתור בקיאקים ימיים ב 2008. הוא הספיק לטייל בקיאק ימי באלסקה, יוון, סיציליה וסיני לפני שגילה את הסרפסקי ונטש את הגלגולים לטובת משוט ווינג ב 2012. סקרנות טבעית וחיבה לאדרנלין מושכות אותו לצאת לחתירות בים מאתגר ולהמשיך ולהשתלם בתחום. השילוב בין טכניקה מדוייקת לפרטי פרטים מחד והצורך בשווי משקל מפותח מאידך מבטיחים שלא יהיה רגע דל בסרפסקי. כאשר הרוח והגלים בגב מתאחדים הסרפסקי הופך מכלי חתירה לכלי גלישה המחבר את גלי העומק לרצף גלישה וחיוכים. צביקי אחראי על הדרכת חתירה בסרפסקי במועדון אופטימיסט. כשאינו חותר תמצאו אותו מאחורי העכבר והמקלדת בונה אתרים באינטרנט.