פעילויות המועדון

מרכז הקיאקים – מועדון חתירה בקיאקים ימיים

מועדון החתירה אופטימיסט, שבשדות ים מקבץ אליו מידי בוקר אנשים מכל תחומי העיסוקים, נשים וגברים, ללמוד להכיר ולכבד את הים באמצעות הקיאק, לראות ולהסתכל מגובה פני המים.אם זה בקבוצה גדולה או קטנה מתארגנים במועדון, לובשים חצאית וחגורת הצלה, מתיישבים בקיאק ויוצאים לחתירה.בשביל הספורט, בשביל הנפש או בשביל החברה הטובה.

[iframely]https://youtu.be/43mKpKnIf-A[/iframely]

לפעמים נחתור צפונה, לאורך חופיה של קיסריה העתיקה,האמפיתיאטרון, הנמל העתיק ואקוודוקט המים, עד לכפר ג’אסר א’זרקה. לפעמים נחתור אל העומק הכחול והשקט. לפעמים נצא לגלוש בגלי החוף הנשברים או לתרגל ולשפר את טכניקות השליטה היעילה בקיאק. בסוף החתירה מתיישבים החברה במועדון לקפה, חוויות וסיפורי קיאקים לפני צאתם ליום עבודה נוסף, ומצפים לבוקר המחר כדי לפתוח עוד יום בחתירה בים. פעם בשנה אנחנו נוסעים עם הקיאקים לים המלח לחתירה מול נופי מדבר יהודה אל המעיינות המתוקים שבאזור.טיול אחר הוא טיול חתירה מסביב לכנרת ביומיים, וטיול נוסף לאורך חופי הארץ מראש הנקרה ודרומה.( מסלול של כמה ימים).בנוסף לחתירה בארץ אנחנו גם מוציאים מסעות קיאקים ליעדים שונים בעולם בניהם: טורקיה,יון, קפריסין, אלסקה, האיים הבריטים ועוד…
מועדון אופטימיסט הוא חלק מחנות ציוד קיאקים, סירות ואביזרים המתאימים לספורט. אז מי שעדין לא מצא את הקסם שבחתירה או סתם מעוניין לשאוף קצת אויר ים תיכוני ולשמוע סיפורי מסעות מוזמן ליצור קשר ולשמוע הכול על איך מתחילים.
היציאה לחתירה בקיאק ימי בקבוצה, בליווי מדריך. משך החתירה שעה וחצי עד שעתיים. היציאה מהמועדון בחוף המרכז הימי בשדות-ים.

מועדי החתירות:

יום ב’ – בשעה 08:30
בקיץ בשעה 07:00
יום ג’ – בשעה 07:00
יום ד’ – בשעה 07:00
יום ה’ – בקיץ: בשעה 17:00 – תרגולות ושיפור מיומנויות חתירה
יום ו’ – בשעה 07:00 ובשעה 09:30
שבת – בשעה 07:00 ובשעה 09:30

במהלך השנה יוצאים למספר טיולי חתירה ארוכים בקייאקים ימיים בארץ ובחו”ל.
לשימוש חברי המועדון עומדים גם קייאקים ישיבה עליונה.
מועדון הקייאקים פתוח בימים ב’ ג’ ד’ ה’ ו’ משעה 10:30 – 16:00 ובשבת עד שעה 12:00 בתיאום טלפוני

במועדון הקיאקים נערכים קורסים בקיאקים ימיים וקיאקים קצרים לנהר ולגלים
משך הקורס 4 מפגשים של שעתיים
בקורס נלמד:
יסודות, בטיחות השייט, כללי כניסה ויציאה לקיאק
חתירה אחורה, חתירה קדימה
תמיכות, סיבובים ופניות
הצלות
גלישה בגלים, אסקימו רול
מועד הקורס ייקבע בתאום מראש

במועדון נערך קורס הדרכה בסרפסקי
משך הקורס 3 מפגשים בני 90 דקות.

בקורס נלמד עלייה לסרפסקי במים רדודים ועמוקים, טכניקת חתירה נכונה עם ווינג, יציבה ושווי משקל, יסודות גלישה בגלים, ימאות בים הפתוח, התמצאות בים וניווט, גרירה וחילוץ ועוד. הקורס מקנה את היסודות וניתן לקחת שיעורים בנוסף על פי הצורך. כל השיעורים ניתנים במתכונת אחד על אחד למעט בקשות מיוחדות. החניכים מקבלים בקורס את כל הציוד הנדרש. אין צורך בידע מוקדם בחתירה למעט כושר גופני בסיסי טוב והרצון ללמוד. הקורסים מתאפיינים בהתאמה אישית של התוכן והקצב לחותר ולמצב הים על מנת למקסם כל מפגש במים.

הדרכות והפעלות
המועדון מקיים פעילות ימית בקיאקי לקבוצות קטנות בתאום מראש.